Znaleźliśmy naprawdę świetne i darmowe miejsce na spędzenie weekendu i to blislo Warszawy, dosłownie 30 minut samochodem lub pociągiem (stacja kolejowa ok. 1,5 km odcparku). Przyznam, że miejsce to mnie urzekło i na pewno jeszcze tam powrócimy.

Park Bajka w Błoniu, koło Grodziska Mazowieckiego, to – jak sama nazwa wskazuje – wielki park z atrakcjami dla dzieci. Spokojnie można tam spędzić cały dzień, rozłożyć koce na trawie i poodpoczywać trochę z dala od zgiełku wielkiego miasta. No, wiadomo trochę ludzi jest, zależy kiedy się przyjedzie, ale tragedii nie ma, więc szczerze polecam.

Jest to park publiczny, czynny też w święta i co najważniejsze – bezpłatny. Ważne, że przed parkiem jest darmowy parking, a na terenie parku są toalety.

Co znajdziemy w Bajce:

1. Sztuczna rzeka i strefa do zabawy z fontannami.

Nie ma to jak woda. Dzieciaki mają ubaw, że hej, a w upały naprawdę można się trochę schłodzić.

Woda jest pod stalą kontrolą jakości,więc nie trzeba się martwić i jej czystość.

Pamiętajcie tylko aby zabrać dziecku ubranie na zmianę i jakieś gumowe buty typu sandały czy crocsy, bo nawierzchnia może być śliska.

2. Plac zabaw.

Właściwie to dwa place. Jeden – wspinaczkowy dla starszych, ale i dwuipółlatek ma tam co robić, drugi – dla młodszych dzieci. Place są w miarę zacienione, choć bardziej przy brzegu, zależy od godzin w jakich tam jesteście.

 

3. Strefa muzyczna.

 

Jest to strefa z dużymi, drewnianymi instrumentami. Jak na zabawki, można z nich wydobyć piękne dźwięki i zagrać fajny koncert. To miejsce, gdzie nientylko dzieci, ale również i dorośli, odkrywają swoją muzyczną naturę.

4. Strefa krzywych zwierciadeł.

 

Szalone lustra to świetna zabawa dla dziecka.  Polecam, można zrobić świetne rodzinne selfie.

5. Domki z gałęzi. Tajemnicze urządzenia.

Strefa między drzewami stylizowana jest na prehistoryczną. Ciekawe domki z gałęzi skuszą do swojego środka nie tylko dzieci, ale i dorosłych. Bardzo pomysłowe miejsce rozwijające wyobraznię i małych i dużych.

6. Strefa odpoczynku.

7

Bajka to park, jest zakaz wprowadzania zwierząt, więc można spokojnie poleżeć na trawie w cieniu drzew, nie martwiąc się, że zaraz wdepnie się w jakąś „minę”.

7. Co budują obok?

Obok parku trwa budowa krytej strefy basenowej. Pewnie zajmie to jeszcze chwilę, ale jak widać, szykuje się jeszcze więcej atrakcji.

Co na obiad?

Na terenie parku można zjeść lody i hamburgery, my jednak wybraliśmy się na rynek, który jest oddaliny jakieś 5 minut piechotą. Jest tam kilka pizzerii. My wybraliśmy Casa della Pizza po drugiej stronie rynku. Pizza na prawdziwych włoskich składnikach, więc szynki konserwowe j tam nie uświadczycie. Pizza była bardzo smaczna, a zupa – krem z pomidorów genialny. Na deser wybraliśmy lody, są sprowadzanez Włoch, nie robią ich na miejscu, ale są również bardzo smaczne.

Jeśli zatem nie wiecie co zrobić z wolnym dniem – wpadajcie do Błonia. Każdy znajdzie tu swoją bajkę.

 

 

 

Share:
Written by omatulu!
O matulu! Mama, żona i nauczycielka. Zwykła-niezwykła, jak każda kobieta i jak każda matka.